Tuz Sabunu
Tuz Sabunu
Tuz sabunu Himalaya Dağlarının eteklerinde bulunan madenlerden çıkarılan tuz kayasının, içinde barındırdığı doğal elementler ve minerallerin özelliğini yitirmemesi için, el işçiliğiyle şekillendirilerilmektedir.

Derinin sağlıklı kalması için gerekli olan değerli mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Cildin doğal ph dengesini düzenlemeye yardımcı olur.Himalaya kristal tuzundan yapılmış sabunlar, cildinizin bakımını doğal olarak yerine getirir.Cildinizi derinlemesine temizleyerek peeling etkisiyle aynı zamanda cilt üzerinde bulunan ölü deri tabakasınının arındırılmasına ve cildi canlandırmaya yardımcı olur. Tuz Sabunu gün içerisinde maruz kalınan radyasyonun ve atmosferdeki radyoaktif serpintinin zararlı etkilerinden arınmaya yardımcı olur. Alerjik, atopik, kuru cilt, sivilce, sedef hastalığı vb. birçok cilt sorunlarının tedavisinde oldukça faydası vardır.

Ayrıca Himalaya Kristal Tuzu Sabunu kimyasal madde içermez.Tamamen doğal olduğundan koku yaratan bakterileri ortadan kaldırarak koltuk altları için sağlıklı ve doğal bir deodorant gibi de kullanılabilir. Deriye ıslak uygulandığında, gün boyu koruyucu bir tabaka bırakarak, ter nedeniyle oluşan bakterilerin kokusunu önler ve cildinizin gözeneklerini tıkamadan taze, temiz ve kuru kalmasını sağlar.

Kullanım Şekli: Himalaya kristal tuz sabununu normal sabunlar gibi kullanabiliriz. Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez. Öncelikle ellerinizi ve sabunu ıslatınız, sabunu ellerinizde iyice yuvarladıktan sonra ellerinize bulaşan tuz eriyiğini el, yüz veya gerektiğinde tüm vücudunuza iyice yaydıktan sonra bir sure tuzun cildinize işlemesini bekleyiniz. Daha sonra cildinizi durulayınız. Bunu hergün veya 2 günde 1 uygulayabilirsiniz.