YERLİ ORİJİNAL KAYA TUZU SATIŞIMIZ BAŞLAMIŞTIR.  
  TOPTAN SATIŞ İÇİN : 0(212) 660 04 24 - 0(532) 335 16 03

Himalaya Tuzu ve Kaya Tuzu Arasındaki Farklar

Kaya tuzu ile kristal tuz şekil benzerliği kadar oluşturduğu mineraller açısından da aralarındaki fark ilk bakışta pek önemli sayılmayabilir. Önemli olan bu tuzların oluşma biçimi oluştuğu bölgedeki doğal koruma ve kaynaktan çıkartılma şeklindedir.

Himalaya Kristal Tuzu milyonlarca yıl çok yüksek basınç altında kristalleşmiş, yüksek basınçla kristalleşen bu tuzlar yoğunlaşarak oldukça ince bir yapıya dönüşmüştür.

Himalaya kristal tuzunun İnsan vücudunda hücre içerisine hiçbir zorlanma olmadan girebilmesinin bu ince yapısından dolayıdır.

Kristal Himalaya tuzu ile Kaya tuzunu kıyaslamak için en güzel örnek taş kömürü ile elmas arasındaki farktır. Taş kömürü ile Elmas’ da özünde aynı şeydir ve her ikisi de kimyasal açıdan aynı minerallerle sahiptirler. Fakat çıkarıldıkları kaynak farklıdır. Elmas Kristal himalaya tuzunda olduğu gibi çok yüksek basınç altında yoğunlaşarak sertleşmiş ve saydamlaşmıştır. Taş kömürü hepimizin bldiği gibi saydam değil kara dır. Kaliteli taş kömürlerinin daha parlak olduğu ve en kaliteli kömürü elimize aldığımızda kömürün karalığının elimize bulaşmadığını gözlemlediğimiz gibi Gerçek Himalaya tuzunda da bunu gözlemletebiliyoruz.

Kaya tuzu ile Kristal tuz arasındaki fark taş kömürü ve elmas arasındaki fark gibidir. Kaya tuzu oldukça kaba bir mineral yapıya sahip olması nedeniyle hücreye girmesi zordur. Renk olarakta Himalaya tuzunda gördüğümüz şeffaf veya süt rengini kaya tuzunda göremeyiz. Kaya tuzu genelde kirli beyaz, esmer, gri ve ender olarak ara sıra saydamdır.

Kristal Himalaya tuzu İki kıtanın tektonik hareketinden dolayı birbirine yüklendiği yerdeki yüksek basınç ile oluşmuştur. Doğada var olan birçok güzel tesadüf gibi iki kıtanın tektonik hareketi İnsanlara doğal tuz için yardımcı olmuştur. Himalaya kristal tuzun oluşumundaki bu doğal tektonik hareket tesadüfünün günümüzde insan sağlığı için önemini bilim adamları söylemlerinde kullanmaktadırlar.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bilgilerinizi ve notunuzu bırakın, hemen size geri dönelim
Ad Soyad*
Telefon*
Notunuz
* Doldurulması zorunlu alanlar